Fotografování svatby Dobříš

Posledních pět let svého života se věnuji profesionálnímu fotografování. Ať už se jedná o sport, reportáž, či Vaši svatbu, tato činnost mě baví a je pro mě velmi smysluplná. Fotografie dokáží zachytit detaily neopakovatelných emotivních okamžiků, které Vám budou po zbytek života připomínat Váš krásný svatební den. Z toho důvodu mi dělá obrovskou radost, že si ke mě nachází cestu stále více zákazníků nejrůznějších věkových skupin. A za to jsem velmi vděčný. Proto, ať už je Vaším domovem Dobříš, Mníšek pod Brdy, Rosovice, Nový Knín, Hostomice a Sedlčany či jejich okolí, velmi rád zajistím ty nejkrásnější fotografie z Vaší svatby.

 

Vaše svatba, co ode mě dostanete

Charakteristickým znakem mého fotografování je osobní přístup k zákazníkovi a cíl být spokojený s výsledky své práce. Je pro mě velmi důležité poznat novomanžele před svatbou a znát jejich představy a vědět, co je pro ně důležité nebo naopak co nemají rádi. Tím se liším od mnohých kolegů, kteří přijedou na zavolaní, nafotí obřad a ještě večer Vám zašlou stovky nacvakaných neupravených fotografií a tím pro ně přestanete existovat. Pro mě je důležitá kvalita práce a tak zákazníkům poskytuji služby, které u nás poskytují obvykle pouze extrémně drazí fotografové, kteří si za tyto pozornosti navíc nechávají patřičně zaplatit.

I z toho důvodu jsem si zvolil vydat se v ČR a ve své cenové kategorii trochu netradiční cestou a všem zákazníků svých služeb nabídnout nadstandardní svatební servis. Proto je pro mě důležité novomanželům ukázat nesporné výhody delší spolupráce a to jak před svatbou, během svatby i po svatbě. V loňském roce, kdy jsem s tím začal, tak mnoho zákazníků takové služby upřednostnilo a zvolili si "velké" svatební fotografování v délce 4, 6 a 12 hodin. Je na první pohled jasné, že při takovém fotografování mají ženich i nevěsta daleko více času na krásné snímky a nejsou permanentně ve spěchu a ve stresu, kde už touhle dobou měli být a jak vše nestíhají, což se velmi výrazně podepisuje na kvalitě fotografií.

Z toho důvodu je neoddělitelná součást mých "velkých" svatebních balíčků mnoho pozorností navíc, které pro své zákazníky pravidelně každý rok připravuji a tak zvýší komfort a radost z celého fotografování. Jako hlavní jsou dvě krásné stejné fotoknihy ve formátu A4, 24 stránkách v tvrdých deskách, které sestavuji osobně a ne že je nechám sestavit automat. Mohou být samozřejmě použity i jako dárek pro Vaše blízké. Dále všechny fotografie předám na speciálním flashdisku, který si samozřejmě necháte, aby z nich bylo možné později zhotovit i velké plakáty či obrazy. Zálohování fotografií po dobu 2 let považuji za samozřejmost. Dále je to také oblíbená osobní schůzka před svatbou, kde společně projednáme detaily fotografování a Vaše přání a představy - doprava zdarma dle vzdálenosti dle daného balíčku (25, 50 a 100 km) a doprava zdarma dle parametrů vybraného svatebního balíčku. Více viz můj ceník služeb...

Pokud nechcete, aby se fotografie z Vaší svatby objevovali v rámci mých reklamních aktivit - web, tiskoviny, reklama, připravil jsem pro Vás možnost zvolit si diskrétní fotografování Vaší svatby.

Jak fotografuji?

Kdybych se měl nějak popsat jako osobnost, tak bych uvedl že jsem přátelský, tolerantní a trpělivý fotograf, který v první řadě preferuje zákazníky, kteří chtějí mít hezké fotografie a minimálně ve svůj svatební den se budou rádi fotografovat. Nejsem zmatkař, nebudu Vás po celou dobu fotografování nutit do póz, které Vám nejsou vlastní, ani Vám nebudu svou přítomností organizovat Váš svatební den či obřad. Je pro mě důležité si najít kvalitní čas na několik portrétních fotografií mimo ostatní svatebčany. Pokud to budou podmínky vyžadovat, tak rád s Vámi poodjedu na nějaké fotogenické místo. Tyto fotografie, které pořídíme jsou pro mě z pohledu fotografa daleko hodnotnější než tříhodinové fotografování svatebčanů na hostině, kteří o to vůbec nestojí.

Pokud jste po přečtení výše uvedeného zjistili, že nejsem fotograf pro Vás, uděláte mi velikou radost, pokud si na fotografování vyberete někoho z mých kolegů či Vašeho známého, který už to nějak odfotí :-) Vidina "zisku" pro mě není tak důležitá jako dobře odvedená práce a tu mohu dělat jen pokud budou pro nás společné hodnoty dobrého fotografování stejné nebo podobné.

Co nemám vyloženě rád je, když ze strany zákazníka vidím nezájem o fotografie, spěch či špatně zorganizovaný časový harmonogram, který znemožňuje najít si minimálně 45 minut na aranžované fotografování. Opravdu za 10-15 minut Vám krásné aranžované fotografie nepořídí nikdo.

A to je také důvod, proč považuji za naprosto zásadní kvalitní komunikaci zejména před svatbou. Během ní můžeme probrat mé i Vaše představy a najít společný cíl fotografování. Mám velmi rád reportážní styl fotografování svatby (asi i proto, že často fotím reportáže) a tak Vám připravím v rámci svatební série velmi pestré svatební fotografie zahrnující mnoho detailů. Rád také fotografuji svatby v černobílém provedení, pokud si to zákazník přeje. Naopak nemám rád, když se vše přespříliš aranžuje a určitě jako jeden z mála kolegů Vás nebudu do nekonečna pootáčet při svatebním obřadu ani Vás dirigovat při prvním novomanželském polibku či navlékání prstenů apod - patřičná doporučení Vám rád sdělím v rámci předsvatební schůzky.

Díky mých zkušenostem vím kde stát a co přesně chci zachytit a není potřeba zbytečně vstupovat a svým působením ovlivňovat okolnosti. Ale na druhou stranu se nebojte, že bych se o Vás nepostaral při aranžovaném fotografování. Všichni mí zákazníci vědí, že neopakovatelně pohodová a příjemná atmosféra bez stresu patří k velkým přednostem při fotografování. Pro stydlivější páry mám několik pomůcek, které odstartují příjemné série fotografií, do nichž v podstatě nemusím vstupovat. Také fotografie jsou potom nejupřímnější a nejkrásnější. Proto důležitá pro výsledný efekt a kvalitu snímků bude také Vaše spolupráce a chuť se podílet na krásných fotografiích. Nelibuji si v hraných pózách ani v teatrálnosti snímků. Mám rád snímky, které napíšete Vy sami a Vaše láska a já do nich jen občas vstupuji se svými nápady.

Rezervace termínů

Raději nejpozději 6-8 týdnů předem.

Po svatbě

Knihy i fotografie obdržíte zpravidla do 20 ti dní po Vaší svatbě, pravděpodobně Vám je doručím osobně. Máte kdykoliv možnost u mě doobjednat další knihu, plátno či využívat veškeré mé další akční nabídky.

Základní informace v kostce

 

Velké fotografické balíčky v délce 4 hodiny, 6 hodin a 12 hodin

  • Zakázka velký fotografický balíček bude zpravidla předána do 20 dní
  • V ceně zahrnuta 2 x fotokniha, tvrdé desky s potiskem, velikost cca 21 x 28 cm, 24-28 stran v hodnotě více než 1500 Kč
  • V ceně zahrnuto flashdisk se  všemi fotografiemi (250 – 500) v tiskové kvalitě (v hodnotě 500 Kč)
  • V ceně zahrnuta osobní konzultace před svatbou (do vzdálenosti dle balíčku)
  • V ceně zahrnuta doprava na svatbu (do vzdálenosti dle balíčku)
  • V ceně zahrnuto zálohování fotografií po dobu 2 let
  • Možnost si přiobjednat stejnou knihu za zvýhodněnou cenu, obraz z fotografie na plátně aj.
  • Zálohování všech fotografií zdarma po dobu 2 let