Workshop Otakara Voříška Fotografujte zvířata nejen v zoo jako profesionálové

Kurzy fotografování v pražské zoo pro rok 2024 byly právě otevřeny

Vypsané termíny pro rok 2024

 • 23. června 2024, zoo Praha
 • 14. července 2024, zoo Praha
 • 11. srpna 2024, zoo Praha
 • 22. září 2024, zoo Praha

Dostali jsem voucher na kurz?

Kontaktujte mě přes kontaktní formulář nebo email a uveďte ve kterém z nabízených termínů můžete přijít. Jakmile se jeden z termínů naplní 5 osobami, bude Vám termín potvrzen emailem.

Rezervace termínů

Co by měl Váš rezervační email obsahovat:

 • Jméno
 • Preferovaný hlavní termín
 • Další možné termíny Vaší účasti
 • Zakoupili li jste přes slevový portál (Slevomat aj.) číslo Vašeho voucheru, popřípadě přílohu s Vaším voucherem
 • Váš fotoaparát (typ, značka, model) - popřípadě objektivy - budu se moci lépe a individuálně připravit na příchozí účastníky
 • Tel. číslo pro případ neočekávaných okolností
 • Případně témata a náměty, co by měl kurz obsahovat
Fotokurz workshop fotografování zvířat

Chcete se přihlásit do workshopu?
Máte nějaký dotaz?
Využijte kontaktní formulář. Odpovím vám co nejdříve.

Novinky a aktualizace

Další členové rodiny

Nepsané pravidlo

Množí se mi také dotazy na případné další členy rodiny. Děcko v kočárku, přítel, manželka, rodiče apod. Rád bych na to obecně odpověděl takhle. Musíte si uvědomit, že kurz je určen pro 5-8 platících účastníků a to už je poměrně hodně. Všichni z nich se snaží mít maximální užitek ze získaných informací a také odpozorovat mnoho z fotografické praxe. Fotografování, pokud se má dělat dobře, je časově náročné a vyžaduje maximální pozornost ze strany fotografa. Proto není vhodné, aby nás kterákoliv další osoba mimo kurz rušila a odváděla pozornost a po té si případně nespokojení účastníci kurzu za tyto rušící prvky vybíjeli zlost na mě. Není ani férové vůči ostatním účastníkům, aby je nějaká dvojice povídajících lidí neustále rušila (to už se také stalo). Tohle prosím vezměte v úvahu, a pokud už se bude nějaká část Vaší rodiny pohybovat také po zoologické zahradě, tak ať nám prosím dopřejí soukromí. Je jasné, že pokud jste například kojící matka, že občas k děcku s manželem odběhnete, ale nepřeji si aby tím byli narušováni ostatní a zastavoval se kvůli tomu celý kurz. Co se týče nedospělých účastníků, tak rozhodně neberu na sebe odpovědnost za hlídání dětí. Buď je dítě ve věku 15 a více, kdy zvládne účast samo nebo  s maximálně jedním rodičem se kurzu zúčastní čí bude samo na kurzu někde na dohled rodičům.

Obsah kurzu

Fotokurz v pražské zoo

Tento fotografický kurz je určen každému, kdo se chce naučit ještě lépe fotografovat zvířata a sklízet za své fotografie chválu svých blízkých a možná i zcela neznámých obdivovatelů. Kurz není školní hodina, ale je to příjemně strávený den dospělých lidí v zoologické zahradě, kteří se v přátelské atmosféře chtějí naučit dělat lepší snímky. Kurz se týká zejména fotografování zvířat, ale získané dovednosti využijete například také při reportážním fotografování nebo při pořizování portrétů v exteriéru. Takže pokud hledáte vhodný dárek pro Vás nebo pro Vašeho blízkého ne pro každého, kdo svůj fotoaparát nerad odkládá z ruky, tak ve všech těchto případech jste na správném místě.

Nabízím šesti hodinový kurz fotografování v zoo, který je vhodný zejména pro začínající a amatérské fotografy, kteří mají v lásce fotografie zvířat. Kurz probíhá primárně v pražské zoologické zahradě, ovšem při plném obsazení se můžeme individuálně domluvit i na jiném místě fotografování - volně žijící zvířata či jiná zoo. Je důležité, aby účastnící kurzu měli alespoň základní povědomí o tom, co to je clona, čas a ISO a jak spolu vzájemně souvisí. Doporučeno pro fotografy s digitální zrcadlovkou popř. kompaktním fotoaparátem s pokročilými funkcemi a možností manuálního režimu.

V případě, že nesplňujete některou z výše uvedených podmínek, tak se můžete kurzu zúčastnit také, ale budete do jisté míry limitováni a možná budete malinko zdržovat ostatní. Nebo jako novinka pro chystám speciální termíny pro začátečníky.

Fotokurz Otakara Voříška

V kurzu kladu hlavní důraz na fotografickou praxi a osobní přístup, spíše než ne pro mnohé nudnou teorii. Nebudeme do hloubky řešit proč, jak a co nastavit, ale řekneme si jak to nastavit a jaký efekt to bude mít. Na rozdíl od jiných, je limitovaný počtem 4 - 8 osob v jednom termínu, protože kladu důraz na individuální přístup k účastníkům kurzu. Absolventi kurzu budou po jeho absolvování umět pořídit fotografie zvířat na vysoké úrovni a v manuálním režimu, seznámí se s fotografováním konkrétních zvířat a s překonáváním komplikací a překážek při fotografování.

Kurzu je možné se zúčastnit pouze po rezervaci ve předem vypsaných termínech na těchto internetových stránkách a to celkem minimálně v počtu 4 a maximálně 8 osob. Kurzy budou vypsány od března do října to vždy v sobotu nebo neděli. Rezervace na účast v kurzu se potvrzuje emailem a je možné ji zrušit (přesunout) z akutních důvodů nejpozději 72 hodin před konáním kurzu (workshopu). Účast na kurzu se objednává v části kontakt nebo objednávka. Po vystavení faktury uhradíte částku za kurz převodem na účet s tím, že je na Vás, ve kterém termínu se v daném roce kurzu zúčastníte - nutná však rezervace termínu.

Workshop fotokurz Fotografujte zvířata nejen v zoo jako profesionálové

Vyhrazuji si také možnost termín zrušit pro malou obsazenost či zdravotní neschopnost a to nejpozději 24 hodin před uskutečněním a také termín po jeho plném obsazení zablokovat. V případě zakoupení voucheru přes slevový portál je nutné uplatnit voucher včas dle smluvních podmínek portálu. Uplatněním se myslí rezervace termínu. Pokud nebude Váš kód uplatněn do posledního termínu kurzu jeho platnost nenávratně odpadá.

Kurz není určen pro profesionální fotografy, protože jeho obsah forma je zaměřena na začínající a mírně pokročilé fotografy. Kurz není určen také pro fotografy amatéry, kteří chtějí pouze diskutovat, působit rozruch a upoutávat na sebe pozornost, spíše než se sebevzdělat :-)

Kurz není určen ani pro samostatné osoby mladší 15 let bez doprovodu rodičů. V takovém případě je nutné, aby si kurz zaplatil také jeden z rodičů - případně se se mnou mimořádně domluvil na jiné alternativě.

S sebou: vlastní fotoaparát – nejlépe digitální zrcadlovku, pokud máte - vezměte si více objektivů, stativ, externí blesk

Info: vstupenka do zoo ani stravování v zoologické zahradě není součástí kurzu

Orientační harmonogram kurzu

 • 09:00 – 09:15 Zahájení
 • 09:15 – 10:45 Vzájemné představení, naprosté základy pro nutné fotografování, teoretický nácvik zásad pro fotografování, krátká otevřená diskuze
 • 10:45 – 14:00 Fotografická praxe ve vybraných lokalitách zoologické zahrady
 • 14:15 – 15:00 posezení u pořízených fotografií, zhodnocení fotografií, diskuze
Tygr v rámci fotokurzu pro amatérské fotografy

Obsah kurzu

 • Trocha teorie názorným způsobem
  přibližně 90 minut
  • Ukázkové fotografie, hledání charakteristických rysů profesionálních fotografií zvířat
  • Kompozice – vyjádření kompozicí
  • Ostrost, rozostření, vyjádření prostoru ve fotografii
  • Nastavení fotoaparátu dle záměru fotografa – čas, clona, iso
  • Vyvážení bílé, správné nastavení expozice
  • Seznámení s možnostmi Vašeho fotoaparátu (objektivu) na fotografování zvířat
  • Expozice a kompozice VS možnosti Vašeho fotoaparátu
  • Správné a přesné ostření, režimy ostření, ostřící body, použití manuálního ostření
  • Využití stativu a blesku
  • Komplikace při fotografování – tma, šero, pohybující se objekt, sklo, drátěnka
  • Respektujme pravidla zoologických zahrad
 • Fotografická praxe v zoo na konkrétních stanovištích
  přibližně 240 minut
  • Fotografování na jednotlivých stanovištích a ukazování si do praxe získané informace z předchozí část
 • Závěrečné setkání a hodnocení
  přibližně 30 minut
  • Závěrečné hodnocení pořízených fotografií - z displejů fotoaparátů
  • Možnost konzultovat pořízené fotografie po emailu
  • Možnost dalšího pokurzového poradenství v oblasti DF
  • Možnost získat slevu na další pořádané workshopy
Plameňák na mém fotokurzu pro nadšené fotografy amatéry

Reference účastníků kurzu:

Karol Mlynarčík

Zdroj reference: Google Moje Firma

Super prožitý den. Otakar zvolil správnou kombinaci odborných znalostí, zkušenosti a praktického cvičení. A fotky si myslím že jsem udělal krásné.

 

Pavel Trefný

Zdroj reference: Google Moje Firma

Příjemný osobní přístup.

 

Hofmanová Adéla

Zdroj reference: Google Moje Firma

Skvělá spolupráce :-) doporučuji.

 

Petra Černá

Zdroj reference: Google Moje Firma

Výborný přístup, hodně mi to dalo, za mě plný počet :)

 

Kristýna Zavadilová

Zdroj reference: Google Moje Firma

Opravdový profesionál, je schopen se individuálně každému věnovat. Problematice skutečně rozumí a dokáže to předat.

 

Ondřej Bébr

Zdroj reference: Google Moje Firma

Děkuji za krásně a účelně strávené odpoledne, kde jsem se dozvěděl mnoho důležitých informací ohledně fotografování v přírodě.

 

Bohumil Turín

Zdroj reference: Google Moje Firma

Příjemně strávený den s focením v ZOO Praha, Ota je profesionál, naprosto splnil má očekávání. Určitě si rád podobnou akci zopakuji i na jiné téma focení.

 

Lukáš Vinkler

Zdroj reference: Google Moje Firma

Účastnil jsem se kurzu "Fotografujte zvířata nejen v zoo jako profesionálové" a byl jsem naprosto spokojený. Srozumitelný výklad, jasné rady, jak vylepšit záběr či nastavit fotoaparát, ale hlavně Otakar dokáže přenést jeho vášeň na účastníky kurzy. Všem doporučuji.

 

Tom Kutcher

Zdroj reference: Google Moje Firma

Velmi příjemně strávené odpoledne v pražské ZOO, kde jsem se naučil spoustu základů, které mi doposud chyběli. :-) Určitě doporučuji všem začínajícím fotografům!

 

Matěj Kryštof Řešátko

Zdroj reference: Google Moje Firma

Byl jsem na jeho WS a splnil moje očekávání. Odcházel jsem nadšený a s plnou kartou fotek. p. Voříšek byl sympatický a vše čemu jsem nerozuměl vždy srozumitelně vysvětlil a poradil jak na lepší kompozici a tak. Tento workshop mě hodně posunul dál a určitě všem DOPORUČUJI!

 

Hana Kvitová

Zdroj reference: Google Moje Firma

Dostala jsem jako dárek poukaz na workshop "Fotografujte zvířata nejen v zoo jako profesionálové". Mohu jen doporučit, skvělý, příjemný, přátelský, ale profesionální přístup pana Voříška. Byl to velmi pěkně strávený den, navštívila jsem úžasné pražské ZOO a rozšířila jsem si své fotografické dovednosti, které stále využívám, máme doma dva pejsky!

 

Václav Svoboda

Zdroj reference: Google Moje Firma

Absolvoval jsem tréninkové focení s panem O.Voříškem v Pražské zoologické zahradě. Cvičení se skládalo z krátké teoretické přípravy a praktických ukázek. Celé cvičení provázel přátelská atmosféra, bylo to naučný a relaxační den. Cvičení bych doporučil všem začínajícím fotografům, kteří to s focením myslí vážně i pokročilým fotografům kteří již mají zkušenosti a jen si potřebují utřídit fakta. Nebo pohovořit s profesionálem o nových cestách. Za mě mohu jen doporučit a poděkovat.

 

Pavel Chlum

Zdroj reference: Google Moje Firma

Doporučuju! Pokud chcete mít fotky, co za něco stojí...

 

Stanislav Jebavý

Zdroj reference: Google Moje Firma

Fotokurz v ZOO, perfektní. Vysvětlení a ukázky nastavení na různých přístrojích, navedení na správný úhel nebo situaci k focení, paráda, mohu jen doporučit dalším. Mě osobně to přineslo jiný pohled na focení nejen zvířat.

 

Lenka Horáčková

Zdroj reference: Google Moje Firma

Děkuji za úžasný fotokurz vedený fotografem Otakarem. Celý kurz probíhal v přátelské atmosféře Jak teorie i praktická část byla odpovídající mým představám.Skvele rady a i zábavná forma učení. Naprostá spokojenost a závěr..? Fotím manuálem ;) Doporučuji Všem!

 

Lukáš Hron

Zdroj reference: Google Moje Firma

Zůčastnil jsem se kurzu focení zvířat, který jsem dostal jako dárek.
Čelil jsem následujícím výzvám:
- zcela nový foťák (také čerstvý dárek), kde jsem ještě klopotně hledal potřebné čudlíky
- na zvířata ne zrovna ideální ohnisko 14-42mm eqv tohoto přístroje
- požadavek pracovat v plném manuálu, což je věc, o kterou jsem se dosud nepokusil ani se svým už osahaným foťákem.
Bylo to fajn. Ota je klidný a trpělivý týpek, díky malé skupině měl čas se věnovat jednotlivě všem účastníkům.
Pokrok mohu reportovat v tom, že jsem s tím manuálem nejen vydržel kurz, ale už si ho nastavil i na svém druhém přístroji a věřím, že s ním budu trvale pokračovat. Sice to markantně zpomaluje přípravu k záběru (věřím, že jen dočasně) ale větší kontrolu nad výsledkem to asi dávat bude.
Včera jsem fotil jednu akci - a v manuálu - však ono si to lehne. Díky, Oto! Líbilo se.

 

Karolína Vlasáková

Zdroj reference: Google Moje Firma

Kurz fotografování bych určitě doporučila! Ota všechno vysvětlil od základů a i pokročilí zjistili něco nového. Po nějaké té teorii přišlo na řadu focení, při kterém se snažil každému věnovat a poradit. Šest hodin kurzu uteklo jak nic, ale hodně jsem si odnesla.

 

Zlata Jarušková

Zdroj reference: Google Moje Firma

Kurz fotografování v ZOO jsem dostala jako dárek a byla jsem nadšená a mé nadšení pokračovalo i během kurzu. Jsem úplný začátečník ve focení a Ota bezvadně vysvětlil základní pravidla pro focení s manuálem, neměla jsem totiž vůbec pojem co je ISO, clona a čas. Po krátké teoretické části, která trvala cca 1 hodinu, kde jsme dostali plno užitečných praktických rad, jsme šli fotit zvířata. Byl to krásný den, který jsem si moc užila. Kurz mohu vřele doporučit.

 

Petr Šimek

Zdroj reference: Google Moje Firma

Kurz fotografování v pražské Zoo s Otakarem předčil moje očekávání. Ota nám v příjemnou formou vysvětlil základy ovládání fotoaparátu, zejména nastavení clony, času a ISO a různé praktické tipy. A pak během procházky po Zoo také nabízel zkušené rady při fotografování zvířat v různých prostředí. Po kurzu umím ovládat svůj fotoaparát v manuálním nastavení a rozumím tomu, jak jednotlivé kombinace ovlivňují výslednou fotografii. Jsem nadšen a doporučuji!

 

Martin Kolář

Zdroj reference: Google Moje Firma

Kurs fotografování v zoo jsem dostal jako dárek. Kurs je vhodný spíš pro začátečníky, ale i když už jsem celkem pokročilý, i tak jsem se dozvěděl zajímavé věci. Úvodní teoretická část obsahuje všechno podstatné - nastavení fotoaparátu i základní kompoziční pravidla.
Na závěr by nebylo od věci uspořádat krátké posezení s notebookem nad fotkami účastníků, není nad zpětnou vazbu od odborníka.

 

... další hodnocení

Slevomat: >ZDE<

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

telefon: +420 723 182 307