MS v cyklokrosu Tábor 2024 - kategorie ELITE

Tabor 2024 ELITE Mathieu VAN DER POOL

MS v cyklokrosu Tábor 2024 - kategorie ELITE

Když jsem se dozvěděl o připravovaném MS v cyklokrosu v roce 2024, měl jsem velkou radost. Měl jsem už zkušenosti s fotografováním velkých cyklokrosových závodů s redakční podporou. Ale na MS jsem ještě nebyl. Protože už za mnou v současné době žádná dostatečně velká redakce nestojí, vydal jsem se do Tábora vyrazit fotit jako nadšenej hobík a to jak říkám "jen tak pro radost". Ale co by to bylo za radost, kdyby se o ní člověk nemohl podělit, že? Tábor letos připravil opravdu náročné cyklokrosové podmínky počínaje šíleným blátem, vichrem a zimou. Tedy alespoň v místech, kde jsem fotil. Jako divák jsem byl tentokrát v pohybu značně limitován.

Tahákem hlavního závodu v kategorii ELITE byl samozřejmě Mathieu van der Poel. Navíc byl Tábor místem, kde se loučila česká cyklokrosová legenda Zdeněk Štybar. Právě on byl pojítkem veškerého mého cyklokrosového fotografování - tedy dvou světových pohárů v Plzni a MR ve Stříbře.

PS: pokud by mé stránky navštívil některý se závodníků, moc rád mu poskytnu jeho fotografie v plné kvalitě, která je přibližně 3x zde prezentovaným náhledům.

Pokračovat ve čtení

Světový pohár na divoké vodě 8.9.2019

8.9.2019 jsem byl přizvaný k testování fototechniky Canon v rámci Světového poháru na divoké vodě.

Protože jsem asi týden nazpátek testoval Canon Eos R, rozhodl jsem se vyzkoušet technické maximum sportovního fotografa - tedy set Canon 1DX MARK II a Canon EF 400 mm f/2.8 L IS II USM.

Každý kdo někdy fotil zrcadlovkou jedničkové řady mi dá asi za pravdu, že bleskurychlá odezva při namáčknutí spouště je ohromující a složité tlačítkové ovládání oproti například pětkovým modelům je velmi deprimující (alespoň ze začátku).

Rád bych poděkoval za pozvání společnosti Canon Česká republika.

Více fotografií níže.

Praha, Trója, pohár, vodní, slalom, Trojský, kanál, divoká, voda, světový

Pokračovat ve čtení

Kvalifikace ČR - San Marino 5:0

Je to již několik let, co jsem fotografoval naši fotbalovou reprezentaci. Využil jsem tak možnost ze zúčastnit utkání, které se konalo téměř v mé domovské Plzni. Přestože o výsledek nešlo, již nebylo možné postoupit, tak já si fotografování užil a zavzpomínal jsem na život v Plzni. Také jsem mohl fotit jinou technikou než naposledy, a můžu říct, že Canon 5D MARK III a Canon 300 mm je dobrá kombinace na fotografování fotbalu, sice starší 300 mm verze světelnosti f/4 pokulhává za novějšími nástupci, tak se to dalo.

Pokračovat ve čtení

  • 1
  • 2

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

telefon: +420 723 182 307