Digitalizování papírových fotografií

digitalizace papírových fotografií

Digitalizování papírových fotografií v profesionální kvalitě

Jako profesionální fotograf vím, jaký význam mají fotografie v našem životě. Jsou živým svědkem našich vzpomínek, tím kdo jsme a odkud přicházíme. Rádi se k nim vracíme a vzpomínáme na krásné chvíle našich životů a na naše blízké, rodinu i přátele. 

Proto se od letošního léta zaměřuju na to, vám archivovat vaše vzpomínky z papírových fotografií, než se na nich podepíše zub času a budou zcela znehodnoceny.

Fotografie digitalizuju na speciálním zařízení, které fotografie snímá a ukládá v rozlišení 600 dpi. Maximální velikost papírové fotografie pro digitalizaci může být velikost cca A4.

Výsledná kvalita fotografie samozřejmě nemůže být lepší než originál. To platí zejména u malých a rozmazaných fotografií.

Zakládám si na profesionalitě, diskrétnosti a úrovni zpracování zakázky. Proto v rámci této služby nebudou digitalizované fotografie nikde na mém webu prezentovány a zůstanou pouze pro vaše oči.

Vyhrazuju si právo nezpracovávat fotografie s nevhodným obsahem (např. násilí, erotika nebo v rozporu s platnou legislativou).

Příplatkové služby:

- retušování fotografií

- vytvoření fotoknihy z vybraných fotografií

- vyjmutí a vkládání fotografií do fotoalba

- odeslaní digitálních fotografií na USB flashisku (standardně přes www.uschovna.cz a papírových přes Zásilkovnu)

Postup v případě zájmu o digitalizaci vašich fotografií

  1. Pošlete nezávaznou poptávku přes tlačítko níže (uveďte prosím o digitalizaci kolika fotografií máte zájem a jestli budete chtít některou z příplatkových služeb)
  2. Odešlu vám cenovou nabídku a možný termín dodání
  3. Potvrdíte svůj zájem
  4. Připravím pro vás fakturu za digitalizaci
  5. Uhradíte fakturu a odešlete mi své fotografie přes Zásilkovnu nebo doručíte osobně
  6. Digitalizace vašich fotografií
  7. Odešlu zpět vaše papírové fotografie přes Zásilkovnu na vybranou pobočku (případně USB flashdisk)
  8. Pošlu vám digitalizované fotografie na www.uschovna.cz a odkaz ke stažení na email

Nezávazná poptávka na digitalizaci fotografií

Chcete li se podívat, jaký je rozdíl mezi profesionální digitalizací a tím, když si fotky vyfotíte na telefon nebo na scanner od tiskárny, můžete se povídat na tento můj článek s praktickým srovnáním.

Pokračovat ve čtení

Natáčení dronem

Natáčení dronem

Pohled z ptačí perspektivy je ve světě fotografie i videa něco naprosto unikátního a ohromujícího. Uvědomují si to lidé i firmy. Rád bych vám představil tuto novou službu, kterou si i ode mě můžete objednat bez ohledu na to, jestli jste jednotlivec nebo firma. Samozřejmě je podmínka být vlastníkem dané nemovitosti :)

 

Natáčení z dronu pro Panattoni
 

Firma Panattoni mě oslovila jako místního schopného fotografa, abych realizoval fotodokumentaci svatby její haly ve Zdicích podél dálnice D5. V rámci fotodokumentace bylo pořízeno také několik videí. Zde je jedno takové na ukázku.

Natáčení z dronu pro Akumo
 

Pokračovat ve čtení

Fotografovani automobilu

Profesionální fotografování automobilů nejen na prodej

Vážení zákazníci, kdo z Vás někdy nechtěl pěkné reprezentativní fotky svého motorového miláčka? Ať už jen prostě z osobních důvodů. protože co si budeme povídat, tak velký obraz Vašeho miláčka na zdi prostě vypadá dobře. Nebo pokud se automobil chystáte prodat, tak je to naprosto jasné.

Prodáváte své auto a nikdo na inzerát nereaguje?

V takovou chvíli určitě není čas na snižování ceny, ale naopak cenu zvýšit a udělat fotografie, které na první pohled zaujmou. Je úplně jedno jestli prodáváte Felicii nebo Ferrari. Podle psychologických poznatků, člověk udělá klíčovou volbu během 2-3 vteřin. To je přesně doba, kdy kupující uvidí titulní fotografii a k tomu cenu. Je tedy nadmíru jasné, že pokud ho fotografie osloví, máte z poloviny vyhráno. Pak už si jen zájemce prohlíží fotografie a utvrzuje se ve správnosti své volby.

Osobní zkušenost:

Jako profesionální fotograf pracuji desátým rokem a mám mnoho zkušeností s fotografováním a konkrétně i fotografováním automobilů. Byl jsem několik let držitelem oficiální akreditace pro MČR v Rally. Bydlím v Hostomicích pod Brdy v okrese Beroun kde působím zejména jako fotograf svateb, ale nabízím i jiné služby.

Fotografování osobního automobilu stojí 3000 Kč + náklady na dopravu.

Dle mých zkušeností není důvod s profesionálně připravenými fotografiemi úměrně nezvýšit cenu o 5.000 - 25.000 Kč (podle typu automobilu). A vím o čem píšu... Není to jen o profesionální technice, ale také o správných úhlech, které automobilu sluší. Pokud to není zadání, tak kosmetické vady nijak neretušuju a nechávám auto v přirozeném stavu. Potom by se totiž mohlo stát, že by od Vás mohl odjíždět zklamaný kupec poněkud rozezlen. 

Nově Vám můžu přidat i několik fotografií z dronu.

Jak na to?

Pokračovat ve čtení

Omezení kvůli koronaviru a letní svatební sezóna 2020

Moji milí zákazníci,

jak jste si všimli, stále zůstává mnoho nezodpovězených otázek ohledně letních svateb v roce 2020.

Nejistota, jak to vlastně bude, některým z nás nedá doslova spát. Není zde potřeba asi rozepisovat, že radost z toho, co se nyní děje nemá naprosto nikdo. A pro svatební fotografy je to poměrně klíčový likvidační problém. Ale i nadále zůstávám pozitivní. Rád bych se nyní vyjádřil k několika otázkám, které Vás pravděpodobně zajímají.

 

Máme zaplacenou zálohu a jak dál?

Pokud máte zaplacenou zálohu na termín červen a červenec, doporučuji Vám popřemýšlet o přesunu termínu svatby. Dle informací, které mám k dispozici, tak pokud vůbec svatby proběhnou, tak budou pro maximálně 10 lidí. Ale je možné, že to bude jinak. Kolikrát se mění vše ze dne na den. Pokud je tato omezená varianta pro Vás schůdná, předpokládám, že já se jako externí fotograf do tohoto množství nepočítám a tudíž nemám sebemenší problém Vaši svatbu fotografovat dle domluvy a to i třeba s rouškou.

V případě přesunu na jiný termín Vám bezplatně nabídnu možnost přesunu rezervace až do konce roku 2022 a dostanete ode mě nějakou tu pozornost navíc. Nebráním se ani jiné dohodě, například převedení zálohy na jiného zákazníka, kterého oslovíte. Po jeho uhrazení rezervační zálohy Vám Vaši zálohu pošlu zpět. (nabídka platí pro zájemce o svatbu v kalendářním roce 2020)

Pokračovat ve čtení

ONLINE kurz fotografování zvířat od 1.5.2021

Nenechte se zaskočit koronavirem a přihlašte se na můj první online kurz fotografování. Jedná se o online alternativu oblíbeného mého workshopu Fotografujte zvířata nejen v zoo jako profesionálové, který by měl letos probíhat sedmým rokem v pražské zoologické zahradě. Píšu měl, protože vlastně upřímně nikdo neví, co nás čeká. Takhle se můžete na bezpečnou vzdálenost vzdělávat a naučit se opravdu fotit zvířata, děti a lidi nebo prostě cokoliv. Na rozdíl od skutečného kurzu není potřeba vlastnit pokročilý fotoaparát s zoom objektivem, ale kurzu se můžete zúčastnit i s mobilním telefonem. 

 

Kdy kurz začíná?

Kurz začne 1.5.2021 na Facebooku

workshop, kurz, online, workshopzvířata, kurzfotografování

Pokračovat ve čtení

Váš produktový fotograf

Fotografování produktů

Jste výrobní firma? Něco vytváříte, vyrábíte a potřebujete Vaše výtvory a výrobky ukázat celému světu?

Je pravda, že svým zaměřením se nejvíce soustředím na svatební fotografování a vedení fotografických kurzů, ale rád bych od konce roku 2019 poskytoval firmám v blízkém či vzdálenějším okolí podporu také jako produktový fotograf. Takový fotograf , který samozřejmě přijede k Vám a tam společně fotografování zrealizujeme.

Z toho důvodu jsem si pořídil fotografický asi metrový fotostan pro předměty do 60x60x60 cm. Větší předměty zvládneme vyfotit samozřejmě také :)

Pod článkem naleznete ukázky fotografií ze dvou komerčních produktových fotografování, které jsem už realizoval.

Jak je to s cenou? To přeci zajímá každého...

fotograf, produktové fotografování, produkty

Pokračovat ve čtení

Produktové fotografování výrobků pro Jesy

 Produktové fotografování pro firmu Jesy

Jak jsem již avizoval v některém ze svých předcházejících článků, rozhodl jsem se rozšířit svou působnost i na poli produktové fotografie.

A tak jsem po nastudování mnoha materiálů k této problematice zjistil, že bez zázemí pro produktovou fotografii to nepůjde. A proto jsem si pořídil fotografický stan, nejrůznější pozadí a světla pro denní svícení.

Jako první mě oslovila se zakázkou produktového fotografování úspěšná česká firma Jesy, která se zaměřuje zejména na výrobu měřící a regulační techniky pro vzduchotechniku a kotelny, tepelná čerpadla a chladící techniku.

Více info zde: http://www.jesy.cz/

produktové fotografování, liteň, jesy

Pokračovat ve čtení

  • 1
  • 2

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

telefon: +420 723 182 307