Jak se správně nalíčit na svatbu?

Vaše svatba už se blíží a Vy si stále lámete hlavu s tím, jak co nejlépe vypadat. To je naprosto logické - svatba je o ženichovi a nevěstě. A každá nevěsta si přeje být v den svatby pro svůj protějšek nejkrásnější. Vždy když svatbu fotografuju, tak si to dobře uvědomuju. Jaké líčení, ale vybrat? Zvládnete líčení sama, nebo to zvládne Vaše kamarádka? Nebo se svěříte do rukou profesionálky?

 

 

Pojďme se na to podívat z mé pohledu profesionálního fotografa. 

Svatební líčení z pohledu profesionálního fotografa

  • vkusné
  • podtrhující přirozenou krásu
  • pudr, pudr a zase pudr

O tom, co je to vkusné, by se dalo dlouze polemizovat. Vkusné z mého úhlu pohledu znamená takové, aby to nebudilo mimořádnou pozornost více, než je zdrávo. Každé svatební líčení určitě vyžaduje proces testování, kdy si nevěsta několikrát vyzkouší, který směr je pro ni ten správný a ve kterém se hlavně sama cítí dobře - což si nechá od svého blízkého okolí potvrdit. Stejně tak druhý bod, měla by vybrat takové líčení, které podtrhuje její přirozenou krásu a osobnost. Každá nevěsta je jiná a tak nelze aplikovat stejné metody metody a prvky na všechny nevěsty. Důležité je si na celý proces najít během svatebního dne dostatek času a v případě zapojení více zkrášlovacích profesionálů vše dobře časově optimalizovat. Každá svateb většinou nabere časový skluz a s tím je třeba počítat. (samozřejmě i v případě skluzu se dá improvizovat viz fotografie níže). U líčení doporučuji koncentrovat pozornost na oči, to z mého úhlu pohledu vypadá nejlépe. Jiné líčení pro blondýnky a jiné pro brunetky. Obvykle blond nevěstám sluší více výraznější líčení a linky.

Čím rozhodně doporučuji nešetřit je pudr a podobné přípravky, které zaručují matnost lidské pleti. Na fotografiích pot i lesklé části pokožky nevypadají dobře. A to samozřejmě jak u nevěsty, tak ale i u ženicha. Proto doporučuji i malou vrstvu pudru aplikovat i na ženichy - ono to totiž na fotografiích vypadá potom podivně, když je stále dokonale krásná nevěsta a vedle ní opocený ženich.

Svatební přípravy a svatební líčení určitě patří do svatebních fotografií. Proces proměny včetně fotografií detailů bývá úchvatný. Proto všem nevěstám doporučuji si nechat tuto část svatebního dne vyfotografovat. Koneckonců i ženichům, jejichž svatební přípravy to potom skvěle doplňují. Podle mě takové fotografování stavím na stejnou úroveň, jako například fotografování svatební hostiny.

 

 

Dále jsem poprosil o několik tipů nezávislou kosmetickou poradkyni Veroniku Pražákovou, za což jí tímto moc děkuji.

 

Jak na dokonalé svatební líčení z pohledu kosmetické poradkyně

Čeká Vás den D a chcete vypadat dokonale? Právě pro Vás mám několik tipů a triků, abyste na Váš den nikdy nezapomněla a cítila se jako princezna. Kdy jindy si to užít, než právě na vlastní svatbě. Navíc Vaše fotografie Vám zůstanou celý život a určitě se k nim budete chtít vracet s radostí. A největší lichotkou Vám bude, až Vám Vaše okolí nebo i děti řeknou: Ty jsi byla tak krásná! Jak tedy na to?

Přípravu nenechávejte na poslední chvíli

Aby bylo líčení krásné, je potřeba mít kvalitně opečovanou pleť. Můžete použít sebelepší make-up, ale na pleti s rozšířenými póry a šupinkami prostě nebude nikdy vypadat dobře. Zkrátka dokonalé líčení vyžaduje dokonalou pleť. Proto nenechte přípravu na poslední chvíli, ale min 3-6 měsíců dopředu dopřejte pleti vše, co potřebuje.

S tím Vám ráda poradí Vaše kosmetička nebo poradkyně, která Vám i vysvětlí, jak správně o Váš typ pleti pečovat. K tomu patří minimálně čištění dvakrát denně, hydratace a regenerace. Rozhodně nenechávejte návštěvu kosmetičky na poslední chvíli. Mohlo by Vás čekat nemilé překvapení.

Další věc, kterou byste neměli příliš odkládat, je zkouška líčení. Ideálně měsíc předem se sejděte se svojí vizážistkou a řekněte jí své představy. Především Vy se musíte cítit ve svůj den dokonale. Ani vy, ani vizážistka nechcete, aby z Vás byl jiný člověk. Klíčem je dobrá komunikace. Nebojte se říct, co se Vám líbí, co naopak nelíbí, a čeho se děsíte. Mé pravidlo je: spokojená nevěsta je na prvním místě.

Počítejte s tím, že se Vás bude vizážistka ptát na styl svatby, styl a barvu svatebních šatů, barvu květiny a účes. Ideální je mít vyfocené šaty v mobilu a obrázek květiny. Také se bude řídit barvou Vašich očí, tvarem obličeje, tvarem očí aj. Na zkoušce líčení si s vizážistkou také domluvíte podrobnosti svatebního dne jako je časový harmonogram (líčení nevěsty trvá běžně minimálně hodinu), zda budete chtít nechat nalíčit také družičky, svědkyni, maminku nevěsty a ženicha a zda bude už líčení dokumentovat Váš fotograf.

Zásady svatebního líčení

Svatební líčení by především mělo podtrhnout Vaši přirozenou krásu. Pořád to musíte být vy! Pokud se příliš nelíčíte, určitě se nebudete cítit dobře ve výrazném líčení ani v den svatby. Pokud se naopak líčíte výrazně, zásadou je vyhnout se křiklavým barvám.

Také se zde držte pravidla: výrazné oči nebo rty. Rozhodně se nehodí výrazné líčení obojího. Zároveň je však potřeba vzít v potaz, že na fotografiích je líčení vidět vždy méně než ve skutečnosti.  Také záleží na prostředí – vnitřní prostory jsou na foto make-up vždy náročnější než v případě, že se svatba odehrává venku.

Další důležitou zásadou je absence lesku. Proto je vhodné použít spíše matující podkladové báze, pudr a ubrousky pohlcující mastnotu během dne. Rozhodně se vyhněte rozjasňovačům, lesklým bronzerům, třpytu apod.

Tři, dva, jedna…a Váš den D je tu

V praxi se mi mnohokrát osvědčilo večer před svatbou kromě běžné péče o pleť použít oblíbenou hydratační masku a dopřát si kvalitní spánek. Potom už se jen probudit s úsměvem, protože to ostatní je na druhých. Vy si svůj den musíte hlavně užít a během příprav se nechat hýčkat.

Líčení nevěstě musí vydržet celý den. Proto vizážistka bude chtít použít profesionální produkty, se kterými má zkušenost. Nutná je samozřejmě fixace a také úprava během dne, obzvláště v létě. Doporučuji, aby měla Vaše kamarádka či svědkyně u sebe minimálně váš pudr a rtěnku či lesk na rty. Ostatně, to jsou přípravky, které určitě využijete i při jiných příležitostech.

Veronika Pražáková 
Nezávislá kosmetická poradkyně Mary Kay
mob.: 604 454 499
e-mail.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Facebook: Veronika Pražáková, Nezávislá kosmetická poradkyně
Instagram: @vprazakovanezkpmk

svatba, svatební, líčení, make-up

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

telefon: +420 723 182 307