Jaké šaty na svatbu?

Jaké šaty na svatbu? Jak se barevně sladit? Jaké šaty pro nevěstu a jaký oblek pro ženicha?

To jsou asi otázky, které nenechají v klidu spát nejednu nevěstu. Je jasné, že konečné a poslední slovo by vždy měl mít ženich s nevěstou a rozhodnutí by mělo být společné. Oba by se v daném oblečení měli dobře cítit, mělo by vypovídat i cosi o jejich osobnostech a mělo by být úměrné roční době, ve které svatba probíhá.

Ono někdy jak to tak bývá, co se líbí jednomu se nemusí líbit druhému. A proto se na tuto problematiku podívejme z několika úhlů pohledu:

Ideální svatební barevné sladění z pohledu svatebního fotografa:

Svatební fotograf pořizuje fotografie, které jsou součástí příběhu svatebního dne. Také příběh by měl obsahovat i jistou část symboliky. Dva různé světy, které se v jednom okamžiku spojí a vytvoří jeden krásný celek. Z toho důvodu jako svatební fotograf preferuju kontrastní a barevné rozdíly mezi ženichem a nevěstou se společnými rysy nebo prvky. Takové fotografie jsou nejpůsobivější. Obecně se mi také hodně líbí u ženichů šle. Celkově za mě platí, že méně je někdy více. Určitě také záleží na místě, kde svatba a svatební obřad probíhá. Svatební obřad v přírodě by měl být jednodušší, protkaný přírodními motivy a doplňky. Svatební obřad na zámku si naopak říká o spanilou princeznu a prince na bílém koni.

Několik rad a postřehů od profesionálů:

Požádal jsem také o několik typů Svatební salon Petra v Hořovicích a volně cituji:

"Každý pár budoucích novomanželů je jiný. Ideální je, když si ženich s nevěstou přijdou nechat opravdu poradit na základě našich zkušeností. Je snadné pochlebovat, ale toho se u nás nedočkají. Rády jim upřímně sdělíme náš názor podložený mnohaletými zkušenostmi s oblékáním na svatby, společenské události a maturitní plesy. Mezi typické příklady patří takové, kdy si silnější nevěsta přivede své tři štíhlé kamarádky a v takovém případě se nic nezdá dostatečně in. Díky našim zkušenostem a množství šatů už dokážeme dobře odhadnout co komu padne. Konečné slovo má u nás stejně ale vždy nevěsta. Svatba je den nevěsty, což každé nevěstě zdůrazňujeme. Existuje takové pravidlo: velká svatba, velké šaty a barvy podle svatební květiny a všichni svatebčané by to měli respektovat."

 

Malá fotogalerie pro vaši inspiraci ze svateb, které jsem v průběhu posledních 10 ti let fotografoval:

 

 

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

svatební, šaty, barvy, oblek, sako

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

telefon: +420 723 182 307