Vystoupení Divadla Járy Cimrmana v Křešíně

Na vystoupení Divadla Járy Cimrmana nedaleko mého současného bydliště jsem se několik měsíců velmi těšil. Poslouchám jejich hry od dětství a slova a hlášky z jejich her u mě v podstatě zdomácněla. Když jsme před několika lety s moji manželkou navštívili jejich divadlo v Praze, byl to pro nás zážitek (na celý život) :-). Osobně jsem se velmi těšil na to, že se osobně setkám se Zdeňkem Svěrákem již tenkrát, nevyšlo to ani tentokrát. Ale nevadí, protože i tak to byl velký zážitek.

Celé představení se odehrálo ve velké "stodole" v Křešíně a bylo již dlouhou dobu beznadějně vyprodané. A proto tímto ještě jednou děkuji tamnímu hasičskému uskupení za poskytnutí akreditace s možností fotografování. Soubor divadla si převezl hru Dlouhý, Široký a Krátkozraký - tedy první jejich hru, kterou jsem již ve velmi útlém věku viděl na obrazovce České televize. Již jako malého mě bavila a tak jsem se velmi těšil. Tuto hru znám z této nahrávky se Zdeňkem Svěrákem a pak také s audionahrávky s Ladislavem Smoljakem v roli Krátkozrakého. Musím být upřímný a proto až na několik světlých okamžiků mi se mi alternace pana Smoljaka tolik nelíbila. Proto jsem byl zvědav v jaké podobě se hra odehraje a kdo vůbec vystoupí.

Již při přípravách kulis a technického zázemí jsme s manželkou zaznamenali přítomnost pana Táborského, který se role Krátkozrakého velmi úspěšně zhostil. Dle mého soukromého názoru spíše než roli Krátkozrakého hrál roli Zdeňka Svěráka v této hře včetně jeho gest a postojů a to se mu dařilo do posledního detailu. Celé představení shlédlo pravděpodobně okolo 350 návštěvníků a po jeho skončení velmi hlasitě aplaudovali. Zdárně tak zakončilo oslavy 110 let od založení sboru dobrovolných hasičů. 

 

reportáž, křešín, divadlo, járy, cimrmana, vystoupení

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

telefon: +420 723 182 307