Privátní testování Václava Pecha 2015

 

Když mi Jirka Stěhule nabídl možnost zúčastnit se soukromého testu závodního speciálu Mini Cooper S2000 pilotovaného Václavem Pechem na pomezí berounsko-rakovnického okresu nemohl jsem neodolat. Plzeňský Václav Pech je mnohonásobný mistr republiky (pozn. kdo to má pořád počítat) a jeho léta řidičské praxe jsou za volantem tohoto závodního speciálu prostě znát- Tento skvělý vůz potkávám na rallyových tratí již několik let a patří vždy na nejvyšší pozice díky spolupráce výborného jezdce, schopného navigátora a velmi přátelského kompaktního týmu.

Test začal někdy okolo 14:00, a protože jsem nabíral zpoždění, musel jsem z Berouna na to trochu šlápnout a že se nám ta cesta v dané lokalitě hezky klikatí. Když jsem blízko cílové destinace dostal lehký smyk na rozházeném štěrku na trati, už jsem zavětřil, že už bych mohl být blízko. 

Po příjezdu mě uvítal tým skládající se asi z deseti lidí a již připravoval auto na některou z dalších variant a hned po mém příjezdu se měnily zadní tlumiče a kola, která později dostala označení T.P.S. (těsně před Šumavou). Fotografovat prý smím všechno, protože nic tajného na venek vidět není :-) Kluci jsou velmi skromní, podle drbů jedna paní povídala již projevila i automobilka zájem o jejich data technického nastavení.

 

 

Trať měřila přibližně 2 kilometry vedla z části mezi poli a loukami ale převážně klopenými zatáčkami zbirožských lesů. Václav Pech se ukázal mistrem volantu, když si zkracoval trať zatáčkami co to šlo a svoji čtyřkolku vodil pro zrak obyčejného pozorovatele takřka bezchybně.

Test asi na 20 minut přerušil prapodivný zvuk motoru. Po krátké přestávce se Mini vrátilo na trať a začalo se s postupujícím časem ještě více a více zařezávat do asfaltu. Celé testování jak již to v našich končinách bývá zvykem nebylo projíždějícím místním seniorům po chuti a přesto že vždy přibližně za deset minut byl všem umožněn průjezd tak padala slova jako žaloba a trestní oznámení. 

Testování skočilo přibližně po třech a půl hodinách a celé na mě působilo velmi příjemným dojmem.

 

 

Více fotografií >ZDE<

rally, Václav, Pech

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

telefon: +420 723 182 307