Světový pohár ve vodním slalomu

Jak se fotí světový pohár ve vodním slalomu? Praha Troja 20.-22.6.2014

Jedním slovem dobře, ale o tom více až později.

Musím říci, že tato akce mě zaujala již v momentě, kdy jsem uviděl plakát. Využil jsem své novinářské příslušnosti k tomu, abych zažádal o akreditaci. Vzhledem k malému prostoru a velikosti akce jsem požádal o akreditaci pouze na páteční tréninky, abych ji vůbec dostal. Jednání s paní Zuzanou po telefonu probíhalo příjemně a tak mi byla akreditace přidělena.

Dopravní značení v místě konání bylo dostatečné a nebylo složité najít parkoviště pro diváky. Najít tiskové centrum nebylo úplně snadné, ale nakonec se podařilo. Bohužel u akreditací se zjistilo, že akreditace pro mě připravena není. Pán u stolku se velmi divil, že jsem nebyl již loni :-) Bylo tedy nutné pořídit fotografii na místě a připravit mi akreditační materiály, protože jsem se pochopitelně nenechal odbýt. 

 

 

S fotovestou vyrážím na tenkou vysokou lávku, po které se se dostávám na druhou stranu kanálu, který je určený pro rozhodčí, pořadatele a novináře. Našel jsem si hezké místo poblíž branky číslo 10 a zjistil jsem, že ideální pozice pro fotografování kánoí bude vodní hladina. Proto bylo nutné si lehnout na břicho a fotit ze země. Evidentně jako jediný fotograf, ale celkově to celé sérii fotografií určitě prospělo.

Fotografoval jsem zejména 70-200, kontinuálním ostřením na prostřední bod. Časy vycházely na krásných 1/1000 - 1/5000 sec. Po nějaké chvilce mě krásně ostré fotky a zmražený pohyb odletujících kapek začal nudit a začal jsem fotografovat na dlouhé časy. Pár fotografií tak vyšlo podle mých představ. Po té jsem ještě několikrát změnil místo u závodní trati. Vyměnil jsem objektiv a použil širokáč na několik fotografií zblízka, tak abych nepřekážel rozhodčím ani televizním kamerám.

Celkově mám velmi kladné dojmy z celé akce.

Více fotografií ZDE

Trója, reportáž, sport, vodní, slalom

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

telefon: +420 723 182 307